keyboard_capslock

0 533 243 50 32

Daha Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın
Hidrofor Nedir? : İlke Bobinaj | Gaziantep Bobinaj | Gaziantepde Bobinajcı

Hidroforlar su basınçlarını arttırma sisteminde kullanılmak amacıyla üretilmiş elektrik ile çalışan pompalardır.Hidroforlar yüksek basınç yardımıyla,belirli bir su haznesinden emiş yaptıkları suyu uzak noktalara ulaştırırlar.Hidroforlara bağlantılı genleşme tankları sayesinde hali hazırda basınçlı su bekletirler.Elektrik panoları,hidrofor açısından hem yüksek koruma hem de sıralı çalıştırma amacıyla kolaylık sağlamaktadır

Belirli dönemlerde uygulanması önerilen bakım hidroforun kullanım ömrü için oldukça önemlidir. Hidrofor tankı hava ayarları 3 ayda bir kontrol edilmelidir. İçindeki hava boşalabilir. Hidrofor tesisat montajı-hidrofor montaj ederken hidroforun sabit duracağı yeri belirleriz.Hidrofor depodan mümkünse uzak olmamalıdır. hidroforun etrafında servisin rahat çalışacak kadar alan olmalıdır.

Hidroforun özellikle emiş boru çapı değiştirilmez.tesisat aynı çapta olmalıdır.Kademeli tipteki hidroforların,susuz çalıştırılmaması hususuna özen gösterilmelidir. Bu sebeple su seviye şalteri su deposuna takılmalı ve su seviyesi hidroforun emiş hizasına yakın bir seviyede durdurulmalıdır. Hidrofor tankları ,mevcut bulundurdukları membranlar sayesinde hava basıncı yaparak suyun hızlanmasını sağlarlar.Bununla beraber hazırda basınçlı su tutarlar, membranın patlak olması durumunda ise hidrofor sık aralıklarla devreye girip çıkacaktır.

Hidrofor seçiminde,teknik bilgiye sahip uzman kişilerden destek alınmalıdır.Hidrofor seçimi konusunda,kat ve daire sayıları,kullanılacak su deposu ve özellikleri oldukça fazla önem arz etmektedir.


PAYLAŞ

PAYLAŞ

PAYLAŞ